Тренінг було організовано ГО «Фонд розвитку підприємництва та реалізації бізнес-ідей» при підтримці програми «Справедливість для всіх», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAІD).
Тренерка Ольга Лосієвська зібрала навколо себе внутрішньо переміщених осіб Гірської громади, що зараз мешкають на Полтавщині. Обговорювались питання, з якими стикаються постраждалі від війни люди, їх внутрішній стан, їхні засоби влаштування життя та інтеграції у новому соціальному середовищі. Для тренерки це далеко не перший тренінг на таку тематику, за більш ніж вісім років вона накопичила суттєвий досвід у вирішенні проблем переселенців, яким війна зруйнувала не тільки побут, але й долю взагалі. Ольга Лосієвська - д.психол.н., професорка, керівниця Університетського центру медіації Східноукраїнського національного університету ім. В. Даля.
Завдяки співпраці з Полтавським Гуманітарним штабом Гірської міської ВЦА Сєвєродонецького району Луганської області була створена тепла атмосфера при проведенні тренінгу, надане усе необхідне для внутрішнього комфорту людей, які потребують допомоги.
Інтеграція внутрішньо переміщених осіб в нові територіальні громади – складне питання. Згуртованість між ВПО та місцевими жителями є одним з основних чинників, що забезпечує стійкість до стресових ситуацій. Забезпечити належне розуміння нового середовища та адаптацію до нього, використати різні підходи для цього, знизити ризик відчуження та допомогти ВПО відчувати себе частиною нової громади, ефективно інтегрувати внутрішньо переміщених осіб у нові територіальні громади – це низка соціальних питань, які обговорювались на тренінгу.
Другим розділом заходу стало надання психо-соціальної підтримки внутрішньо переміщеним особам для їх успішної реінтеграції в суспільство. Обговорювались наступні аспекти:
— Виникнення стресу.
— Психічна втома.
— Реагування на стрес.
— Визначення рівня нервово-психічної напруги (психодіагностика).
— Адаптація до непередбачених змін.
— Можливості для відновлення.
Учасники тренінгу отримали інформацію про стрес та виникнення психологічної втоми, фізіологічні складові цих процесів, після чого було надано практичні техніки роботи з психологічною втомою, інтерактивно напрацьовано навички керування поведінкою, компетентності застосування емоційного інтелекту та стабілізації нервової системи.
Тренінг проводився за адресою: м Полтава, вул. М. Дмитрієва, буд. 7.
Дякуємо за корисну інформацію та практичні рекомендації для внутрішньо переміщених осіб!