Команда фахівців «Центру надання правової та психо-соціальної допомоги ВПО» у м. Києві, взяла участь у онлайн-конференції «МЕДІАЦІЯ УКРАЇНИ У ВОЄННІ ТА ПОВОЄННІ ЧАСИ», Програмою USAID «Справедливість для всіх» спільно із Національню асоціацією медіаторів України, Українською академією медіації / Ukrainian Academy of Mediation, Асоціацією Сімейних Медіаторів України та Львівським центром медіації.
Залучено Програмою міжнародні та національні експерти, які представили рекомендації за результатами проведеної оцінки потреб медіації у воєнний та післявоєнний періоди в Україні.
Учасники обговорили поточну ситуацію щодо медіації в Україні, особливості та види конфліктів (спорів) що виникли через війну, рекомендовану політику комунікації з учасниками спорів та практики щодо необхідних кроків, та конкретні заходи до дорожньої карти подальшого розвитку медіації.
У цьому масштабному заході взяли участь: судді Верховного Суду, члени Вищої ради правосуддя, Ради суддів України, Асоціації правників України, судді місцевих та апеляційних судів, представники Міністерства юстиції України, Національної школи суддів України, системи безоплатної правничої допомоги, закладів вищої освіти, торгового-промислових палат, спільноти адвокатів, донорських організацій, Національної асоціації медіаторів України, Української академії медіації, Асоціації сімейних медіаторів України, Львівського центру медіації, інших організацій у сфері медіації, медіатори, громадські центри правосуддя та інші зацікавлені особи.
У ході конференції учасники детально розглянули та відпрацювали такі питання, а саме:
- розглянули особливості та види конфліктів (спорів), спричинених війною в Україні, та про поточну ситуацію щодо медіації в Україні;
- обговорили міжнародні стандарти та рекомендовані політики та/або практики, спрямовані на подальший розвиток й сприяння дружньому вирішенню внутрішніх та транскордонних спорів шляхом медіації;
- визначили елементи та структуру дорожньої карти розвитку медіації у воєнний та повоєнні часи;
- узгодили конкретні заходи по регулюванню та саморегулюванню, які слід включити до дорожньої карти розвитку медіації у воєнні та повоєнні часи, для покращення доступу до медіації і підвищення обізнаності про медіацію у цивільних, сімейних, комерційних, корпоративних, трудових та адміністративних спорах.
Досвід показує, що міжпроєктні партнерства є чудовою можливістю для громадських організацій їх спільного навчання й розвитку та для залучення нових партнерів. Зокрема, у галузі юридичної сфери, такі партнерства можуть допомогти громадським організаціям ознайомитись з сучасними напрямками роботи та знайти шляхи реалізації своїх цілей.
Тому фахівці ГО «Фонд розвитку підприємництва та реалізації бізнес-ідей» завжди прагнуть до здобуття нових знань та до всебічної співпраці з колегами. Це дозволяє їм бути в курсі новітніх тенденцій у юридичній сфері та забезпечує ефективну роботу на користь своїх клієнтів та громади в цілому.
Будемо раді й надалі брати участь у заходах наших колег, а також у проведенні спільних заходів.