Співпраця задля забезпечення доступу до правосуддя в умовах воєнного стану

     Асоціація юридичних клінік України (АЮКУ) презентувала результати дослідження правових потреб переміщених українців, проведеного в межах проєкту «Посилення спроможності юридичних клінік із забезпечення доступу до правосуддя в умовах воєнного стану», що реалізується за підтримки Програми USAID «Справедливість для всіх». Презентація відбулася на онлайн-конференції АЮКУ «Співпраця задля забезпечення доступу до правосуддя в умовах воєнного стану», під час якої експерти проєкту підвели проміжні підсумки роботи за його ключовими напрямами.
     До конференції долучилося понад 50 учасників, серед яких: куратори і здобувачі вищої освіти українських юридичних клінік, адвокати, судді, члени громадських організацій, що надають правову допомогу, а також представники профільної експертної спільноти з Австралії, Естонії, Індонезії, Італії, США, Литви, Сполученого Королівства, Косово, Молдови, Польщі, Чорногорії.
     В онлайн-конференції АЮКУ «Співпраця задля забезпечення доступу до правосуддя в умовах воєнного стану" прийняли участь: юристка «Центру надання правової та психо-соціальної допомоги ВПО» в м. Києві від ГО «Фонд розвитку підприємництва та реалізації бізнес-ідей» Бобильова Аліна та наші партнери Бридична клініка "Pro bono" Східноукраїнського національного університету ім. В. Даля в особі керівниці клінік.
     В ході конференції були обговоренні наступні питання:
— Залучення українських та зарубіжних юридичних клінік до надання правової допомоги переміщеним українцям;
— Створення спеціалізованої юридичної клініки як шлях посилення правової допомоги українцям, які постраждали від війни;
— Посилення спроможності українських клінік із забезпечення доступу до правосуддя в умовах воєнного стану.
     Під час обговорення ключових напрямів співпраці, учасники обмінялися досвідом надання правової допомоги українцям, що були змушені залишити дім через війну. На думку представників організацій, що залучені в ці процеси, особливого значення набуває інформування українців про те, що фіксація руйнувань та пошкодження майна – це питання не тільки подальшого відшкодування, а й доведення воєнних злочинів, і є справою не окремої родини, а цілої держави.
     Також, в ході заходу до уваги учасників був представлений аналіз-дослідження правових потреб переміщених українців та доведено до відома механізми залучення стейкхолдерів, які можуть виступати потенційними надавачами юридичних послуг переміщеним українцям.Більше про проєкт «Посилення спроможності юридичних клінік із забезпечення доступу до правосуддя в умовах воєнного стану» й перші його результати можна дізнатися, переглянувши запис конференції.     Цей захід став можливим завдяки підтримці американського народу, наданий через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) в рамках Програми «Справедливість для всіх».

Поділись новиною:
м. Київ, вул. Бережанська, 4 корпус А, I поверх, офіс 1.5
+380 50 9591544
+380 68 7132451
centr.nadannya.dopomog.vpo@gmail.com
Наші соцмережі