Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури України (Мінвідновлення) спільно з Центром розвитку інновацій Центр Розвитку Інновацій - Center for Innovations Development, презентували ключові заходи з демократичного відновлення та розвитку регіонів й громад.
На заході була присутня керівниця Громадської організації «Фонд розвитку підприємництва та реалізації бізнес-ідей», Федорова Олена.
Серед спікерів: заступниця Міністра розвитку громад, територій та інфраструктури України Олександра Азархіна, представники Мінвідновлення, Центру розвитку інновацій та Проєктного офісу
На шляху до «доброго» демократичного врядування! «Ми переконані, що реформа децентралізації не може завершуватися змінами в Конституцію, вона має йти глибше, на рівень громад, місцевої демократії. Вже зараз нам потрібно працювати з інтеграцією внутрішньо переміщених осіб, з громадянами, які зараз перебувають за межами України, з ветеранами. І саме через процеси, які забезпечуються прямою демократією, ми бачимо можливість залучити громадян, як співвласників процесу відновлення», - Олександра Азархіна, заступниця Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури України.
Під час заходу було презентовано та обговорено: результати дослідження та публічний дашборд щодо рівня залучення всіх зацікавлених до процесу відновлення;
набір заходів із демократичного відновлення та розвитку регіонів й громад, серед яких: модуль електронної демократії (eDem) в цифровій екосистемі управління відбудовою - DREAM, демократичний процес формування та подачі проєктів ДФРР, моніторинг розвитку місцевої е-демократії через Геоінформаційну систему регіонального розвитку (ГІС РР); наступні кроки до “доброго” демократичного врядування.
Одним з ключових інструментів залучення громадян до процесу відбудови має стати модуль електронної демократії e-Dem, що буде інтегрований в цифрову екосистему управління відбудовою DREAM - Державна цифрова екосистема управління відновленням.
Функції модуля e-Dem передбачають, зокрема, можливість внесення пропозицій, е-голосування та е-опитування, навчання та обмін найкращими практиками. «З перших днів розробки екосистеми ми працюємо, враховуючи стандарти відкритого демократичного врядування. Максимальна співпраця громадськості, влади, бізнесу та міжнародних партнерів, та екосистемний підхід дає нам передумови розробити дійсно інклюзивну систему, яка б давала можливості максимально широкому колу гравців долучатися до планування, пріоритезації та контролю відбудови. Модуль e-Dem дозволяє долучити широкі кола експертів і представників громадянського суспільства, які могли б допомагати в складних для громад питаннях. Ми вже маємо відгук від міжнародних фінансових організацій про те, що вже на першому етапі впровадження важливо розуміти, чи проєкт проходив громадські консультації. Цей функціонал важливий для наших потенційних інвесторів та кредиторів», - підкреслив керівник проєктного офісу DREAM Viktor Nestulia.
Дякуємо колегам за плідну роботу!
Довідково: цей захід проводився Центром розвитку інновацій спільно з Міністерством розвитку громад, територій та інфраструктури України., за участі Проєктного офісу DREAM, та коаліції RISE Ukraine в межах проєкту «Прозора та демократична відбудова” в рамках Програми сприяння громадській активності «Долучайся!», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та здійснюється Pact в Україні. Зміст цього опитування є винятковою відповідальністю Pact та його партнерів i не обов’язково відображає погляди USAID або уряду США.